KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9489645
*
nr 948 9645
Gunnar Brusewitz
(1924-2004), Sverige
Blandteknik, Gunnar Brusewitz (1924-2004), "Ymer", 21x38
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2015
kl 18:48:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/3 21:16:49
1
1.000 kr
16/3 13:55:29
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Brusewitz
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Läs mer om Gunnar Brusewitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik gunnar brusewitz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9210 Blandteknik
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:49
-
9273 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -84, Pol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:47
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:50
*
Gunnar Brusewitz
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Läs mer om Gunnar Brusewitz
nr 948 9645
Gunnar Brusewitz
(1924-2004), Sverige
Blandteknik, Gunnar Brusewitz (1924-2004), "Ymer", 21x38
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/3 21:16:49 | 1 | 1.000 kr |
16/3 13:55:29 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Brusewitz
Gunnar Brusewitz, svensk mÃ¥lare född 1924, död 2004.Läs mer om Gunnar Brusewitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik gunnar brusewitz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9210 Blandteknik
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:49 -
9273 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -84, Pol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:47
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:50